Pokud „běžný občan“ zahlédne slovo „Box“ nebo „Boxing“ obvykle ho asociuje s představou dvou borců, kteří pobíhají s boxerskými rukavicemi po ringu a mlátí se do hlavy. „To není nic pro mě!“, řekne si „běžný občan“ (nebo občanka) a s pocitem nadřazenosti nad těmito primitivy mlátícími se do hlavy (to si samozřejmě říká jen v duchu pro sebe), začne hledat něco víc duchovního, něco co bude lépe odpovídat jeho (její) intelektuální výši a duchovnímu rozměru. A tak hledá na internetu a ne zřídkakdy narazí na Taijiquan nebo spíš na „Tajči“. „Aha! Tajči!“, běžnému občanovi se okamžitě vybaví představa „moudře“ vypadajícího Číňana v hedvábném pyžamu vlnícímu se před starobylou čínskou budovou (jistě duchovní místo). Postava jako kdyby plula ve vzduchu, kolem ní září duhová aura, ozývá se duchovní hudba a běžný občan si v duchu říká „To je ono!“.

Trocha toho hledání na internetu a občan se dozví, že „Tajči“ je skvělé zdravotní cvičení, je to ale také meditace, práce s „energií“ (ať už je to co chce), je to spojené s taoismem (to si také rychle dohledá) a když ho bude cvičit, bude žít šťastným a bezstarostným životem. „Tajči“ je prostě úžasné. Občan nemůže být nadšenější a tak rychle shání nějaký kurz, kde by se rychle „Tajči“ naučil. A tak zavítá i na naše stránky (www.tchaj-ti.cz) a vidí „Taiji Boxing“ a nevěří svým očím. „Je to Taiji nebo Box?“ ptá se sám sebe. „Proč jsou na obrázku lidé s boxerskými rukavicemi a ne Číňan v pyžamu?“ ptá se dál a začíná se mračit. Cítí pohoršení a snad i zradu. To přece není to „Tajči“ z jeho představy!

Jako každý rok, byl i na závěr školního roku 2014/2015 připraven víkendový seminář, který tentokrát proběhl ve Sv. Janu pod Skalou nedaleko Berouna. Toto malebné místo s bohatou historií ležící v srdci chráněné krajinné oblasti Český kras se ukázalo jako dobrá volba pro náš seminář – výborná dostupnost z Prahy, příjemné ubytování ve Svatojánské koleji a řada vhodných míst na cvičení jak venku, tak i v prostorách samotné koleje (to když se přihnala průtrž mračen).