Main menu

Jako každý rok, byl i na závěr školního roku 2014/2015 připraven víkendový seminář, který tentokrát proběhl ve Sv. Janu pod Skalou nedaleko Berouna. Toto malebné místo s bohatou historií ležící v srdci chráněné krajinné oblasti Český kras se ukázalo jako dobrá volba pro náš seminář – výborná dostupnost z Prahy, příjemné ubytování ve Svatojánské koleji a řada vhodných míst na cvičení jak venku, tak i v prostorách samotné koleje (to když se přihnala průtrž mračen).

Tématem semináře bylo zaměřit se na jednotlivé části našeho systému taijiquan, ujasnit si čím jsou specifické, jak se vzájemně doplňují a spoluutvářejí celek našeho umění. Ranní cvičení jsme věnovali rozvoji základních dovedností – stání v postojích v kombinaci s dalšími metodami pro rozvoj „song gong“, neigongové cviky pomáhající rozvíjení integrace pohybu celého těla, práce se základními krokovými drily zaměřená na rozvíjení „qing ling“ (lehkosti a hbitosti pohybu). Odpoledne jsme začínali cvičením formy – učení nových pohybů, individuální korekce, pak přišlo na řadu cvičení tuishou a nakonec sanshou – aplikační drily.

Na sobotu večer byl naplánovaný malý „večírek“ s táborákem a pečením buřtů. Napřed to vypadalo, že nám plány zhatí vytrvalý déšť, ale věřily jsme satelitním snímkům (mobily!) a nakonec se kolem půl osmé oblačnost opravdu protrhala a i z vlhkého dřeva se nám nakonec podařilo vykouzlit obstojnou vatru, na které jsme si opekli výborné špekáčky od Unhošťského řezníka.

Všichni jsme si trénink i to ostatní kolem moc užili a těšíme se, až se v září do Sv. Jana opět vrátíme na tradiční zahájení nového školního roku!

Důležité

  • Nábor nových zájemců probíhá po celý rok! První dvě lekce zdarma!

FacebookG+Twitter