Taijiboxing.cz

TAIJI BOXING: ZDRAVÍ, KONDICE, SEBEOBRANA

Tréninky Taiji Boxing jsou jediným místem v ČR, kde budeš opravdu trénovat taijiquan jako bojové umění a sebeobranu.

Neděláme kompromisy, děláme to co nás baví!

NAŠE LINIE A STYL

Náš styl taijiquan má svůj původ v Hong Kongu u mistra Cheng Tin Hunga (鄭天熊). Cheng Tin Hung se učil taijiquan u svého strýce Cheng Wing Kwonga (鄭榮光), který byl tudi (oficiální žák) Wu Jianquana (吴鉴泉) zakladatele stylu Wu (吳家). Náš styl taijiquan je tedy silně ovlivněný Hong Kongskou linií stylu Wu. Motivován zachováním bojového ducha taijiquan založil Cheng Ting Hung vlastní odnož tohoto stylu, která v Hong Kongu vešla ve známost jako "Praktické Taiji" (實用太極). Cheng si vysloužil přezdívku "taiji bodyguard", protože vždy s vervou hájil čest taijiquan jako efektivního bojového stylu a jako mladý se s úspěchem účastnil plno-kontaktních turnajů. Cheng byl kontroverzní postava - se stejnou vášní se kterou trénoval taijiquan se vrhal do pouličních bitek a holdoval alkoholu a cigaretám.

Do Evropy se Chengův praktický přístup k taijiquan rozšířil především díky Danovi Dochertym, který během svého působení jako inspektor Královské policie v Hong Kongu studoval u Cheng Tin Hunga a brzo se stal jeho hlavním žákem. V roce 1980 Docherty reprezentoval Hong Kong a Chengovo praktické taijiquan na plnokontaktním turnaji v Malajsii, odkud si odnesl vítězství v nejtěžší váhové kategorii. Do České republiky se tento styl dostal díky Paulu Silfverstrålemu (hlavní hostující instruktor) a Petru Švarcovi (hlavní instruktor). Od roku 2014 probíhají pravidelné tréninky v Praze a Kladně pod hlavičkou Taiji Boxing(.cz).

NAŠI INSTRUKTOŘI

PETR ŠVARC (HLAVNÍ INSTRUKTOR)

PhDr. Petr Švarc (nar. 1978) je akreditovaným instruktorem bojových umění a sebeobrany. Taijiquan se věnuje od roku 1992 a od roku 1999 se zabývá jeho výukou. V roce 2014 zahájil pod hlavičkou Taiji boxing(.cz) pravidelné tréninky "praktického taijiquan" v Praze a Kladně. Kromě taijiquan se věnuje amatérskému boxu (SK Boxing Praha) a zajímá se o bojová umění a sporty obecně. Jeho hlavním cílem je předávat taijiquan jako praktický a efektivní systém bojového umění (sebeobrany) v jeho původní nezředěné verzi. Kromě tréninků pro dospělé vede kroužky všeobecné pohybové přípravy se zaměřením na bojová umění, sporty a sebeobranu pro děti.

PAUL SILFVERSTRALE (HLAVNÍ HOSTUJÍCÍ INSTRUKTOR)

Paul Silfverstråle (Švédsko) cvičí taijiquan od roku 1998 pod vedením Dana Dochertyho. Paul má za sebou bohatou a úspěšnou sportovní kariéru - účastnil se řady turnajů v tuishou a dalších soutěží pořádaných v rámci tradičních čínských bojových umění (včetně turnaje v san shou). Vyučuje "praktické taijiquan" ve Švédsku, Dánsku a Nizozemí. V Praze vede tradiční prosincové workshopy pořádané pod hlavičkou Taiji Boxing(.cz). Paulův osobní blog naleznete zde.